מהי רשלנות רפואית בהריון ולידה?

May 01 2023doritr

הריון ולידה הם אירועים משמחים ביותר. יחד עם זאת, חשוב להבין כי גם היריון וגם לידה מהווים תהליכים מורכבים ביותר מבחינה רפואית וישנם מקרים שבהם למרבה הצער הם מסתיימים בצער ועוגמת נפש בשל נזקים גופניים הנגרמים לאם או לתינוק. חשוב מאוד לדעת כי בכל מצב שבו מתרחשת רשלנות רפואית בהריון או בלידה, אשר ניתן להוכיח כי היא גרמה לנזק לתינוק או לאם, ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית את בית החולים, את הרופא או כל גורם רפואי אחר שאשם בכך.

רשלנות רפואית בהריון

ישנם מקרים שונים של רשלנות רפואית בהריון, כך לדוגמא: מצבים שבהם רופאים לא עולים בבדיקות על מום חמור כלשהו בעובר אשר עלול לגרום להפלה לאם או להולדת של ילד הלוקה בתסמונת או במחלה קשה אחרת. ישנם מקרים נוספים שבהם לא מתגלה כי ההיריון של האישה הוא בסיכון בשל רעלת הריון, סוכרת הריון ועוד ובגין זאת האישה או התינוק נפגעים מבחינה גופנית. מעבר לכך, חשוב מאוד להבין כי במהלך תקופת ההיריון האישה צריכה להיות מלווה על ידי צוות רפואי אשר מטרתו היא לוודא כי ההיריון מתנהל בצורה תקינה באמצעות מעקב הריון שוטף וביצוע כל הבדיקות הרלוונטיות וכן, כאשר המטרה היא לוודא שהעובר מתפתח בצורה תקינה. כל בדיקה שהאישה לא הופנתה אליה ולא ידעה עליה, כל בדיקה שלא עלתה על מום כלשהו או מצב רפואי בעייתי אצל האישה או כל פעולה חריגה או אי ביצוע פעולה נדרשת על ידי צוות רפואי שליווה את האישה במהלך ההיריון, אשר בגינם האישה או התינוק נפגעו, הם עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית בהריון.

רשלנות רפואית בלידה

כמובן שגם במהלך הלידה עצמה עלולה להיות רשלנות רפואית מצד הצוות הרפואי אשר בגינה עלולים להיווצר נזקים ליולדת או לתינוק. בין המקרים שניתן למצוא הם: אי זיהוי של מצוקה עוברית בלידה אשר עלולה ליצור נזקים משמעותיים לתינוק או אפילו להיגרם במוות תוך רחמי של העובר. צוות רפואי שלא מזהה באופן מידי כי קיימת מצוקה עוברית בשל הסימנים השונים ולא מקבל החלטה מהירה על לקיחת האישה לניתוח קיסרי חירום, עלול לגרום לנזקים חמורים ביותר לתינוק ובכל מקרה שכזה, יש עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית בלידה. מעבר לכך, אם לא מזהים זיהומים שונים שיכולים להיות מסוכנים לעובר במהלך הלידה או לאישה, הדבר יכול לגרום לנזק בלידה, אם לידה מכשירנית מסתבכת בשל שימוש לא נכון במכשירים או אם מתקבלת החלטה לא נכונה שבגינה נגרמים נזקים לעובר או ליולדת, הרי שבכל המקרים הללו, יש מקום לתבוע בגין רשלנות רפואית.

בכל מקרה של רשלנות רפואית בהריון ולידה, חשוב מאוד לפנות לשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה בתחומים המדוברים אשר יסייע לברר האם יש עילה לתביעה ולהגיש אותה בצורה הטובה ביותר.

.

 

 

 

Share:

infodescontos

הישארו מעודכנים