עורך דין לענייני משפחה – קווים לדמותו

May 21 2023Oded B

האם חשבתם פעם, מהן התכונות הבולטות ביותר אצל עורכי דין בדינים שונים? בפועל, עורכי דין בענייני משפחה צריכים להיות קשובים ומכילים, אבל מה עוד? הנה כל המידע שצריך, המשיכו לקרוא במאמר הבא.

כאשר מדובר על עורך דין לענייני משפחה – קווים לדמותו, הכוונה היא לאותם מאפיינים ייחודיים אשר ניתן למצוא אצל עורכי דין. ישנן כמה תכונות בולטות וייחודיות לעורכי דין, כאשר תכנות אלו כמובן משתנות בהתאם לסוגי הדינים בהם הם מתמחים. למשל, עו”ד פלילי ניחן בתכונות מאוד שונות מאשר עו”ד משפחה. בתוך כך, אפשר למצוא כמה תכונות בולטות אצל עורך דין משפחה, כמו הבאות:

  1. יכולת ארגון וסדר כללית
  2. כישורי תקשורת לא פחות ממצוינים בכתב ובע”פ
  3. יכולות של הכלה, הקשבה והפרדה בין עיקר לתפל
  4. יכולת להפגין ולהרגיש חמלה, סובלנות, אמפתיה והבנה
  5. כישורי מו”מ לא פחות מאשר מעולים, חדים וקולעים למטרה

מה כוללים דיני משפחה ומהי עבודתו של העו”ד?

בין אם אתם זקוקים לסיוע בהליך של גירושין ברבנות, כל מה שקשור למשמורת ילדים, תהליך אימוץ או כל דבר אחר הקשור בדיני משפחה, עורכי דין לדיני משפחה הם אנשי המקצוע שתרצו לצידכם. בסופו של דבר, תפקידו של עורך דין לענייני משפחה הוא לסייע בעניינים הקשורים ליחסים בתוך המשפחה וכן בדינים הכרוכים בתהליכי גירושין ברבנות.

מעבר לדינים שציינו לעיל, דיני משפחה יכולים לכלול גם ענייני הקשורים באלימות במשפחה, אפוטרופסות, הסכמי ממון, מזונות של בני זוג ועוד. כמו כן, חלק מעורכי הדין עשויים לפעול בתור מגשרים, שכן בישראל, החוק מחייב גישור משפחתי טרם הגשת בקשת גירושין לרבנות.

מהם קווי אישיותו של עו”ד לדיני משפחה?

המובן מאיליו הוא כי עורך דין לענייני משפחה צריך להיות בעל הבנה מעמיקה של הדינים הקשורים לענייני משפחה בישראל. אבל לא פחות חשוב מכך, עו”ד בדינים אלו צריך להיות בעל יכולות תקשורת מצוינות ויכולת לטפל במקרים עדינים בזהירות.

לא פעם, ענייני משפחה כרוכים במורכבויות רגישות מאוד, המצריכות מהעו”ד יכולת הכלה וסובלנות, כמו גם את היכולת לייעץ בסוגיות מורכבות אלו. בסופו של דבר, עורכי דין אלו צריכים להיות מסוגלים לבנות אמון עם הלקוחות שלהם.

מה צריך לדעת על ליטיגציה בדיני משפחה?

ליטיגציה היא ייצוג בבהמ”ש, כאשר בכל הנוגע לייצוג משפטי, אתם צריכים לידכם עורך דין לא פחות ממצוין, ורבלי מאוד וכזה אשר מסוגל לעמוד על 2 רגליו האחוריות אם חלילה פוגעים בזכויותיכם. בתי המשפט בישראל מאוד עמוסים, מה שאומר שהגשת התביעה חייבת להיות מאוד מדויקת.

כאשר אתם מחפשים עורך דין לדיני משפחה עבור ייצוג בבהמ”ש, בסופו של יום, חשוב שיהיה לצידכם עו”ד מספיק לוחמני וכזה שמוכן לעמוד על זכויותיכם על כל המשתמע מכך. אם אתם צריכים סיוע משפטי, אל תהססו להיפגש עם עו”ד לענייני משפחה כדי לקבל ייעוץ ראשוני. כך תוכלו להבין טוב יותר את התמונה הגדולה, ולהבין אילו זכויות מגיעות לכם ובאילו חובות עליכם לעמוד.

Share:

infodescontos

הישארו מעודכנים