כיצד הידרותרפיה לכלבים יכולה לסייע לכלב שלכם?

May 01 2023doritr

למים יש לא מעט יתרונות המשפיעים לטובה על גוף האדם. הידרותרפיה היא תחום טיפולי מוכר, נפלא ויעיל עבור בני אדם והיא מסייעת לרבים מהם לשקם את הגוף לאחר פציעות, להקל על כאבים שונים, להשתקם לאחר מחלה נוירולוגית כלשהי ועוד. חשוב מאוד להבין שממש כפי שהידרותרפיה יעילה לבני האדם, כך היא יעילה גם עבור כלבים. כיום הידרותרפיה לכלבים מהווה טיפול נפלט אשר יכול לסייע לכל כלב להתמודד עם כאבים שונים, להשתקם מבחינה גופנית לאחר פציעות או מחלות ועוד.

הידרותרפיה לכלבים- במה מדובר?

הידרותרפיה לכלבים היא למעשה טכניקת טיפול אשר מנצלת את ההתנגדות הנמוכה של המים לצורך שיקום פציעות וכן לצורך הקלה על כאבים מסוגים שונים. מדובר על טכניקה יעילה ביותר עבור כלבים שסובלים מבעיות שונות במפרקים, מעיוותים מבניים בשלד שלהם, מדיספלציה, לכלבים חסרי גפיים או לכלבים משותקים. למעשה, הטיפול המדובר מתבסס על כך שבמים צפים וכן שבמים יש התנגדות נמוכה, בשל כך, ניתן להפחית את הלחץ שקיים בצורה טבעית על הגוף כתוצאה מכוח הכבידה.  היכולת של הגוף לצוף במים מסייעת בהורדה של הלחץ על מפרקים ושרירים וכך היא מסייעת למעשה בתהליך החלמה וכן בהקלה על בעיות שונות. טכניקת הטיפול המדוברת בטוחה לחלוטין לכלבים וכן היא טבעית לחלוטין.

סוגי הידרותרפיה לכלבים

ניתן למצוא שלושה סוגים של טיפולי הידרותרפיה לכלבים כאשר כל אחד דורש ציוד שונה וכל אחד מסייע במצבים שונים: הסוג הנפוץ ביותר עבור הכלבים הוא הליכון מים והוא רלוונטי מאוד עבור טיפול בדלקת פרקים. למעשה מדובר על הליכון המצוי בתוך מיכל זכוכית או פלסטיק גדול שבו הכלב עומד כאשר המים מגיעים לקו הבטן שלו. ההליכון מתחיל לנוע במים וכאשר הכלב נע במים יחד אתו, הוא מאמן את השרירים ואת הפרקים שלו, בלי שהוא ישתמש במשקל הגוף שלו.

סוג נוסף הוא טיפול בג’קוזי מיוחד המותאם לכלב. מדובר על שיטת טיפול הרלוונטית ביותר עבור שיקום מפציעות קשות וכן עבור הליך החלמה מניתוח מסובך, כאשר הטכניקה מקלה באופן ניכר על הכאב שממנו הכלב סובל. בטכניקה זאת ישנם סילוני מים חמים שמעסים בצורה עדינה את כל האיברים הפצועים והכואבים של הכלב. תהליך ההחלמה יעיל יותר וקצר יותר בבחירה בשיטה זאת.

סוג נוסף הוא בריכות ייעודיות לכלבים שבהם הם מבצעים תרגילי תנועה שמטרתם להקל על בעיות מפרקים. הטיפול המדובר יעיל ביותר עבור אזורים ספציפיים לרבות השרירים הקדמיים של הכלב, החזה ועוד.

מדוע כדאי לבחור בטיפול הידרותרפיה לכלבים?

אין ספק כי מדובר על טיפול שיש לו יתרונות רבים לרבות: הקלה על נפיחות, כאבים וכן התקשות של שרירים ומפרקים, חיזוק השרירים של הכלב והגדלת טווח התנועה שלו, זירוז ההחלמה של רקמות שונות, שיפור של זרימת הדם בגופו, התאוששות מהירה ויעילה יותר הן מפציעות והן מניתוחים ועוד.

Share:

infodescontos

הישארו מעודכנים